boksy dachowe

W jaki sposób wybrać najlepszy box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno minął to tak rzeczywiście każda pora jest korzystna na to żeby zażyć trochę odpoczynku oraz zrobić sobie kilka dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wycieczkę z rodziną w pewnych momentach zdarza się, że ciężko jest ulokować wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, inaczej doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym należy się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy kupić, by napełniać się spokojną i wygodną jazdą oraz być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

Northline Tirol 420 Wing Antracyt

Poprawny dobór samochodowego kufra

Aby box samochodowy był udanym zakupem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod szczególną uwagę kilka znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dostosowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie trzeba ogłosić, że nie każdy bagażnik można zintegrować z dowolnym typem samochodu więc w pierwszej kolejności wypada się dowiedzieć czy te szczegóły będą ze sobą współbrzmieć. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i prawdopodobnie najistotniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a dodatkowo warto jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli gra toczy się o wagę kufra, przed zakupem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za jakie trzeba dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.